Od bardzo dawna chciałam napisać bloga o sesji bajkowej, gdzie było dużo foto-manipulacji zdjęciami. Oto właśnie taka sesja! Kocham robić takie zdjęcia, czuje się wtedy jak w bajce. W końcu jak to mówią, całe życie jest się dzieckiem. Ową sesje robiłam delikatnie poza Krakowem, w lesie. Jeśli chodzi o całą stylizacje, to chciałam żeby była lekko pod Halloween. Jednakże, gdy zaczęłam postprodukcje zdjęć stwierdziłam, że część zrobię w klimacie Halloween a drugą cześć bardziej bajkową, w moich ulubionych kolorach.Myślę, że był to bardzo dobry pomysł! Zacznijmy od pierwszej stylizacji…., czyli Halloweenowej. Na początku miało nie być rogów, ale jak doszły, to cała stylizacja mocno zaczęła przypominać Diabolinę z filmu “Maleficent”. Bardzo mi sie to podobało, ale i tak chciałam żeby była bardzo mroczna, choć bohaterka filmu nie była w całoci taką bardzo mroczną osobą. Drugie moje skojarzenie do tej stylizacji to: Marilyn Manson. Szczególnie na dwóch zdjęciach z bliska, bardziej portretowych. Jak na nie patrzyłam w aparacie robiąc zdjęcia, to czułam iz patrze na Marilyn’a Manson’a z teledysku The Nobodies. Twarz i makijaż przeraźliwie podobne.
Pierwszą Halloweenową stylizacje nazwałabym stylizacją pod Marilyn’a Manson’a z teledysku The Nobodies. A drugą….. Diabolina w bardziej bajkowej wersji! Zapraszam do obejrzenia pierwszej stylizacji!

Poniżej obiecane zdjęcia bez obróbki i z obróbką.
Cóż ja z nimi robiłam? Z tymi nie za wiele. Na początku zmieniłam tło na lekko niebieskie, pobawiłam się cieniami i kolorystyką a następnie filtrami. Do tych zdjęć korzystałam z zimnego filtru vintage. Polecam! Na koniec skupiłam się na wyostrzeniu makijażu. Na drugim zdjęciu tło rozmazałam korzystając z rozmycia “poruszenie”, aby nadać zdjęciu więcej mocy/ruchu.

Teraz przyszedł czas na drugą stylizacje. Bajkową i fioletową. Kocham, ubustwiam ten kolor na zdjęciach. Zdjęcia w tych kolorach wręcz automatycznie stają się magiczne.

Poniżej oryginalne zdjęcia i poddane postprodukcji. Na tych zdjęciach o wiele bardziej widać ile jest w stanie zrobić Photoshop ze zdjęciem.

 

FOTOMANIPULACJA

Noto zaczynamy!
Po kolei napisze co zrobiłam z drugim zdjęciem, czyli najbardziej bajkowym ze skrzydełkami. Zdjęcia obrabiałam w programie Adobe Photoshop.

1. Retusz twarzy – łatką.

2. Zmieniłam kolor liści drzew w tle z zielonego na fioletowy
obraz -> dopasowania -> zmień kolor

3. Zaznaczyłam postać, odwróciłam zaznaczenie i rozmyłam delikatnie tło
zaznaczałam lassem magnetycznym i dopracowywałam zaznaczenie maską, zaznacz -> odwróć zaznaczenie, zaznacz -> popraw krawędzie, filtr -> rozmycie -> powierzchniowe

4. Dodałam maske na tło i zastosowałam filtr z serii Nik Collection
Filtr -> Nik Collection -> Analog Efect Pro 2

5. Dodajemy trochę słoneczka do zdjęcia
Filtr -> renderowanie -> flara obiektywu i dopracowujemy “słoneczko” w pasku po prawej stronie kryciem i wypełnieniem

6. Powróciłam do postaci, zaznaczyłam samą spódnicę i zmieniłam jej kolor na lekko fioletowo – granatowy.
Lasso magnetyczne, maska (w ramach dopracowania zaznaczenia), Alt+Ctrl+R (poprawiamy krawędzie zaznaczonego obiektu), obraz-> dopasowania-> zastąp kolor i zaznaczamy w okienku co chcemy zmienić

7. Szukamy ciekawych skrzydeł lub sami je robimy. Jak już je mamy to wklejamy do postaci ale tak aby były jak najbardziej naturalne. Ja wklejałam dwa skrzydła osobno, ponieważ modelka stoi z ukosa.
Na kolejną warstwe wstawiamy skrzydło, Ctrl+T ( dopasowujemy wielkość skrzydeł do postaci i ustawiamy je we właściwym miejscu), skrzydło zostało wklejone do nowej warstwy, więc możemy z łatwością wyciąć je w miejscu gdzie nachodzi na postać lub wymazać gumką

8. Wstawiamy drugie skrzydło.
Ctrl+T (dopasowujemy wielkość) a następnie: edycja -> przekształć -> odbij w poziomie, później robimy to samo co powyżej, czyli dopracowujemy skrzydło aby było za postacią a nie przed.

W teorii nie wygląda to tak strasznie, ale trochę czasu trwa zrobienie całości 🙂