Cześć.

Dziś kolejna sesja portretowa z serii testowania obiektywu Sigma 85mm 1.4. Tym razem zdjęcia wykonywałam w ruchu oraz w trudniejszych warunkach oświetleniowych niż ostatnio.
Sesja – Portret
Modelka – śliczna Ukrainka Mariia

Sesja zdjęciowa została podzielona na 3 stylizacje:
1 – ruch włosów
2 – retro/vintage
3 – portretowa z zamysłem artystycznym

Zapraszam do oglądania!

ISO-250, f/2.5 – Na prawdę bardzo ładny bokeh oraz ostrość. Twarz Marii została idealnie wyostrzona, włosy również. Gdy wykonywałam serie zdjęć w momencie podrzutu włosów, to miej więcej 80% zdjęć było idealnie ostrych. Mnie taki wynik w zupełności zadowala. Dodatkowo jak na tak ciemny dzień musiałam użyć małego ISO, aby uzyskać zadowalający mnie efekt.

Kolejna stylizacja odbyła się w kawiarni. Tu dodatkowo korzystałam z lampy błyskowej, którą ustawiłam tak, aby światło padające na modelkę było odbite od sufitu. Większość zdjęć było wykonane na ISO 400, f/2.8. Trzeba przyznać, że 85 mm 1.4, to na prawdę jasny obiektyw. Daje rade w bardzo ciemnych pomieszczeniach. Na zdjęciach w zbliżeniu są co prawda szumy, ale malutkie. Ostrość natomiast jest doskonała. Autofokus w tym obiektywie jest bardzo szybciutki i cichy. Jedyna dla mnie wada jak narazie, to ciężar obiektywu. 85 mm, to mój najcięższy obiektyw i moja szyja to odczuwa.

Ostatnie zdjęcia zostały wykonane na rynku w Krakowie. Dziękuje bardzo Pani, która użyczyła nam genialnego tła do zdjęć. To tło spowodowało artystyczny zamysł ostatniej stylizacji.

Podsumowując, to:

Mariia spisała się na 5+
Obiektyw oceniam na 5
Ja? Sami oceńcie!

P.S. Do zobaczenia na Targach Ślubnych!